درباره ی کوکتل چه میدانید

خلاصه

اول از همه بگم که هر قدر گوشت و لوازم کار تهیه سوسیس سردتر باشه، سوسیس بهتری خواهیم داشت.

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ شهريور
288بازدید
درباره ی کوکتل چه میدانید

اول از همه بگم که هر قدر گوشت و لوازم کار تهیه سوسیس سردتر باشه، سوسیس بهتری خواهیم داشت. پس حتماً گوشت را توی یخچال بگذارید و حتی یکی دو ساعت قبل از کار، توی فریزر بگذارین تا سرد سرد بشه ولی منجمد نشه (چون میدانید که مواد غذایی منجمد اگه آب بشن دیگه نباید منجمد شوند و مشکل زا میشن و سریع باید استفاده کنیم.)
من تیغه ها و ابزار چرخ گوشت را چند ساعتی توی فریزر گذاشتم. بعد گوشتم که خوب سرد شده بود را با سیرها سه چهار بار چرخ کردم. اگه میدانید بین مراحل انجام کار، فاصله ای میافته حتماً ظرف مخلوط تون را بسته به زمان توقف کار، توی یخچال یا فریزر بگذارین.
اگر غذاساز دارید که مرغ چرخ شده را توی آن بریزید که تیغه غذاساز هم باید از قبل خوب سرد شده باشه. اگر مثل من غذاساز ندارین، تمامی این مراحل را با همین ترتیب و با انگشتان دست مخلوط و ورز دهید.
بعد روغن مایع و نمک و تمام ادویه ها (ادویه ها باید خوب آسیاب شده باشن و دانه درشتی نداشته باشن. می تونید بعد از مخلوط کردن تمام ادویه ها، باز آنها را آسیاب کنید.) را به مرغ چرخ شده اضافه کردم و خیلی خوب به مدت 5 دقیقه حسابی ورز و مخلوط کردم.
نکته : هر کدام از ادویه ها را نداشتین، می تونید با اضافه کردن ادویه های دیگه (بجز جوزهندی و میخک) یا حتی سس کچاپ اون کمبود را جبران کنید.
بعد آب و یخ (برای راحتی برش سوسیس، یخ می زنیم) را اضافه کردم و خوب مخلوط کردم.
پودر شیر خشک و تخم مرغ و شکر و نشاسته ذرت که پوکی و چسبندگی به سوسیس میده (اگر نداشتین، آرد بزنید) را به ترتیب اضافه و مرتب مخلوط کردم.
در این مرحله اگه پودر پنیر پارمیزان و اسانس دود داشتیم می تونیم اضافه کنیم. باید خمیر چسبنده و منسجم و یکنواخت داشته باشیم.
اگر مثل من کاور سوسیس ندارین این مدلی انجامش بدین : من روی کابینت یا میز کارم را با آب پاش کمی پاشیدم و سلفون را روی آن پهن کردم تا تکون نخوره، باز کمی روی سلفون را آب پاشی کردم و یه لایه دیگه سلفون پهن کردم. تا دولایه سلفون و محکم بشه.بعد مقداری از خمیر سوسیس را توی قیف یکبار مصرف ریختم و سر قیف را بریدم و با فاصله 10 سانتیمتری از لبه سلفون، مواد را کامل روی درازای سلفون ریختم. قطر سوسیس از دو سانت تا 4 سانت میتونه باشه. پس اگه با یکبار ریختن خمیر دیدین قطرتون کمه، باز یه بار دیگه روی قبلی خمیر را از قیف بریزید.
بعد اون لبه ده سانتی را روی خمیر کشیدم تا آن طرف خمیر آمده و دورش را بگیره و بعد از لبه کار شروع به جمع کردن و رول کردن کردم.
سوزن را روی شعله گاز گرفتم تا ضدعفونی بشه و هر جای کار حبابی بود، با سوزن هواگیری کردم.

درباره ی کوکتل چه میدانید

mahsa

کارشناس تولید محتوا